poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Fitness plan - tydzień drugi

Pierwszy tydzień ćwiczeń już minął, mam nadzieję, że mieliście silną wolę i nie wymiękliście bo to dopiero był początek ;) Przed nami kolejny ciężki tydzień pracy nad sobą. Tym razem zajmiemy się tą częścią ciała, z którą większość osób ma problem, mianowicie brzuchem.

TYDZIEŃ DRUGI - płaski brzuch

Poniedziałek:
Wyprostowane plecy - Obojętnie czy jesteś na zakupach czy oglądach w domu telewizję, od dziś masz mieć wyprostowane plecy i obniżoną górną część tułowia. Nabierz pewności siebie!
  Warzywa czynią cuda - Czas na przekąskę? Sięgnij po sałatki i surówki. Warzywa to same witaminy.

Wtorek:
Smukłe boczki - Leżąc na plecach wykonuj nożyce. Wymachuj nogami uniesionymi 15cm nad ziemią. Następnie przyciągaj najpierw prawą ugiętą w kolanie nogę do łokcia, później lewą. Ćwicz około 5 minut.

Energia z cytrusów - Świerzy sok z cytrusów nie tylko orzeźwia, ale też daje duży zastrzyk energii na cały dzień. Pobudza krążenie lepiej niż kawa.

Środa:
Talia osy - Połóż się na boku i podeprzyj się na przedramieniu. Weź do ręki cięższy przedmiot (słownik, butelkę z wodą) i podnieś go nad głową. Nie zmieniaj tej pozycji przez około minutę, a następnie wykonaj ćwiczenie na drugim boku. Powtórz 4 razy.
 Jedz białka i chudnij - Skutecznym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów jest dieta wysokobiałkowa. Jedz chudą wędlinę, jajka, fasolę i soję. Zaspokoisz głód i będziesz czuła się lekko.

Czwartek:
Ładne wcięcie - Stań w lekkim rozkroku. Podnieś nogę zgiętą w kolanie i przenieś ciężar ciała wraz z ramionami na jedną stronę. Następnie podnieś drugą nogę i zrób to samo. Jeśli powtórzysz ćwiczenie 5 razy na każdą stronę, poczujesz boczki :)
 Słodka rozkosz - Po intensywnym treningu możesz ulec pokusie i pozwolić sobie na kostkę czekolady. Poprawi Ci się nastrój i będziesz się czuła zrelaksowana.

Piątek:
Mięśnie brzucha - Usiądź na krześle. Włóż między stopy jasiek albo poduszkę i unieś wyprostowane nogi do góry. Staraj się utrzymać je na wysokości bioder przez około 20 sekund. Następnie wróć do pozycji wyjściowej. Odczekaj chwilę i powtórz ćwiczenie. Wykonaj 4 serie z minutowymi przerwami. 
 Czas na relaks - Nie zapomnij o odpoczynku. Jeśli będziesz zmęczona, odbije to się na Twoim zdrowiu. Weź relaksującą kąpiel lub utnij sobie drzemkę. Będąc wypoczęta, poczujesz się piękna.

Sobota:
Brzuszki - Połóż się na plecach, ręce wyciągnij przed siebie. Zgięte w kolanie nogi podnieś do góry, tak żeby stopy były na wysokości kolan. Napinając mięśnie brzucha, unieś ręce i łopatki. Później wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 5 razy.
 Zwinna żabka - Pływanie poprawia samopoczucie, rzeźbi mięśnie łydek i brzucha. To świetny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. 30 minut spędzonych na basenie to 300 kalorii mniej!

Niedziela:
Talia na piątkę - Połóż się na poduszce, dłonie splecione pod głową, nogi zgięte w kolanach, stopy oparte na podłożu. Napinaj mięśnie brzucha, odrywając łopatki od podłoża. Powtarzaj ćwiczenie 20 razy.

Zapach raju - Zafunduj zmysłom odrobinę rozkoszy. Weź kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem aromatycznego płynu. Poczujesz się odprężona i rześka.

Życzę powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz