czwartek, 3 maja 2012

Grafologia

Na wstępie chciałabym życzyć mojemu braciszkowi wszystkiego najlepszego z okazji jego 11-stych urodzin! Mam nadzieję, że z wiekiem będziemy się coraz lepiej dogadywać i kryć przed rodzicami :P Jeszcze raz, jeszcze raz: Niech żyje, żyje nam.... NIECH ŻYJE NAM! :)

Głównym tematem dzisiejszego posta będzie grafologia. Ostatnio przeglądałam swoje stare gazety i właśnie tam natknęłam się na ten artykuł. Podobno pismo może zdradzać jaką masz osobowość, o czym marzysz a nawet to, jak postrzegają Cię inni. Jeśli chcecie się sprawdzić to przygotujcie kartkę, długopis i do dzieła!

1. Jaką dziewczyną jesteś/będziesz w związku?
 Zapisz : Miłość jest wszystkim.

Rozwiązanie:
Pismo pochylone w lewo:
Egocentryczna
To Ty rządzisz w związku. Lubisz decydować. Będziesz szczęśliwa z chłopakiem mniej władczym od Ciebie i otwartym na Twoje pomysły.

Pismo pochylone w prawo:
Romantyczna
Chcesz, by Twój związek był idealny. Rozpieszczasz chłopaka i dbasz , by wspólnie spędzone chwile były niezapomniane. W zamian oczekujesz tego samego.

Pismo proste:
Spokojna
Sceny zazdrości, dramatyczne kłótnie? To nie Twoje klimaty. Nie ograniczasz swobody swojego chłopaka, a on również szanuje twoją. Jesteś kumpelą i ukochaną w jednym.

Pismo pochylone w różne strony:
Impulsywna
Jesteś dość nieufna i masz duże predyspozycje do zazdrości. Nieuzasadnione pretensje, burzliwe rozstania i powroty - to dla Ciebie standard. 


2. Czego pragniesz?
Zapisz: Pragnienie/Tęsknota

Rozwiązanie:
Więcej niż trzy litery połączone:
Bezpieczeństwo
Ktoś, kto by Cię chronił i w kim miałabyś oparcie oraz własne miejsce na ziemi - oto, czego trzeba Ci do szczęścia.

Litery ledwo połączone, prawie oddzielone:

Przygody
Marzysz o życiu pełnym ekscytujących przeżyć, o których później mogłabyś opowiadać wnukom. Chcesz poznawać świat i wciąż odkrywać coś nowego.


3. Jakie wrażenie robisz na innych?
 Zapisz:  Działanie/Wrażenie
(zwróć uwagę w jaki sposób piszesz literkę "i")

Rozwiązanie:
Kropka dokładnie nad literą, blisko:
Wyluzowana
 Do wszystkiego podchodzisz z dystansem. Ludzie - nawet obcy - lgną do Ciebie, ponieważ w Twoim towarzystwie czują się swobodnie. Wiedzą, że rzadko się denerwujesz, widzą w Tobie doradcę i odbiorcę.

Kropka wysoko nad literą:
Temperamentna
Sprawiasz wrażenie pewnej siebie i bardzo energicznej dziewczyny. Większość uważa Cię za osobę towarzyską i potrafiącą rozbujać najbardziej drętwą imprezę. Ale niektórzy czują się nieco przytłoczeni Twoim ognistym temperamentem.

Kółko zamiast kropki:
 Nieśmiała
Masz bardzo łagodne usposobienie. Wydajesz się cicha, tajemnicza, czasem nawet niezbyt pewna siebie. Możliwe, że jesteś w swoim otoczeniu postrzegana jako "słodka dziewczynka". Chłopaki chcą się Tobą opiekować.

Kropka przesunięta w prawo:
Seksowna
Wystarczy, że delikatnie odgarniesz dłonią włosy i spojrzysz chłopakowi prosto w oczy, a od razu zrozumie, że ma do czynienia z wyjątkową dziewczyną. Masz "to coś". Chłopaki to uwielbiają, dziewczyny - zazdroszczą.

Kropka przypomina kreskę:
Dzika
Gdziekolwiek się zjawisz, przyciągasz uwagę wszystkich obecnych. Twoja aura zwiastuje przygodę. Wiele osób chce się z Tobą przyjaźnić, ale niektórych też odstraszasz bo jesteś nieobliczalna.

4. Kim jesteś dla swoich przyjaciół?
Zapisz: Kominek
(zwróć uwagę na literki "m" i "n")

Rozwiązanie:
"m" i "n" u góry ostro zakończone:
Liderka
Być może nie jesteś oficjalnym szefem swojej paczki, jednak Twoi kumple widzą Cię właśnie w tej roli. W dodatku uważają, że jesteś w tym dobra, bo zawsze bierzesz pod uwagę opinię wszystkich przyjaciół z paczki i jesteś świetną organizatorką. Pod Twoim dowództwem poszliby choćby na koniec świata.

"m" i "n" złożone z ładnie zaokrąglonych łuków:
Godna zaufania
 Nie jesteś plotkarą. W ogóle niewiele mówisz. Twoi przyjaciele widzą w tym jednak ogromną zaletę, ponieważ mogą Ci powierzyć każdy sekret i być pewnym, że go dochowasz. Potrzebujesz czasu, aby zaufać, jednak gdy już się z kimś zaprzyjaźnisz, jesteś wierna aż po grób.


"m" i "n" wyglądają jak "w" i "u":
Komediantka
Kiedy zaczyna wiać nudą, kumple dzwonią po Ciebie, bo wiedzą, że uratujesz sytuację. W swojej paczce pełnisz rolę etatowego rozweselacza. Zalety tego są takie, że na pewno zaproszą Cię na każdą imprezę. Wady? Obowiązek zapewniania innym rozrywki może zacząć Ci ciążyć...

Oby dwie litery są raz spiczaste, a raz zaokrąglone:
Postrzelona
Sama przyznasz, że Twoi przyjaciele nie zawsze mogą na Tobie polegać... Rzadko bywasz punktualna. Za to często zakręcona jak słoik na zimę :) I właśnie za to Cię lubią. Jesteś szaloną indywidualistką, która nie pozwala sobie niczego narzucić - ani stylu, ani poglądów. W tym tkwi cały Twój urok.


Hmm... Może teraz będę bardziej zwracała uwagę na pismo? :)
Pozdrawiam!

10 komentarzy:

 1. Najlepszego dla brata! :D Kurczę, ale tych urodzin xd. A ta cała grafologia całkiem jest fajna i w większości wyszła prawda. Od teraz zdecydowanie zwracam uwagę na pismo! Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No dość dużo ostatnio przypadło, pozdrawiam! ;*

   Usuń
 2. fajny temat, myślę że każdy czytający Twojego bloga też sprawdził, czy rzeczywiście tak jest. ;p ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Spokojna, wyluzowana komediantka, która pragnie bezpieczeństwa? Eee... To chyba jednak nie o mnie :P
  Ale ogólnie post mi się bardzo podoba, od razu sprawdziłam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tam :) A mi się wydaje, że trochę w tym prawdy jest :P

   Usuń
 4. ciekawy test na siebie.. zrobiłam wszystko po kolei ! :)

  pozdrawiam
  www.patriszja95.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń